Studio Neurorefleksologii Katarzyna Siodmok

O studiu

„NIE MA CUDÓW, SĄ TYLKO NIEZNANE NAM PRAWA”

Św. Augustyn

Nazywam się Katarzyna Siodmok specjalizuję się w obszarze szeroko pojętej naturalnej medycyny holistycznej. Z wykształcenia jestem mgr socjologii, technikiem fizjoterapii, technikiem usług kosmetycznych oraz dyplomowanym Neurorefleksologiem Twarzy, Stóp i Dłoni. Jestem również dyplomowanym terapeutą Temprana Reflex Therapy Sorensensistem TM, terapeutą techniki Czaszkowo – Krzyżowej (TCK) – zwanej też osteopatią kranialną.

Kilkanaście lat temu miałam przyjemność przyglądać się pracy oraz metodom diagnozy schorzeń, które były wykonywane przez chińskich lekarzy. Na tamte czasy dla mnie, jako osoby, która ukończyła naukę w tradycyjnej szkole medycznej, było to wydarzenie niezwykle pouczające i czasami niepojęte. Od tamtej  pory pojawiły się u mnie zainteresowania terapiami naturalnymi.

Z własnej praktyki zawodowej mogę potwierdzić, że kompilowanie wiedzy z zakresu medycyny tradycyjnej (akademickiej)  i medycyny niekonwencjonalnej jest możliwe i przynosi oczekiwane bardzo dobre efekty w terapii moich pacjentów.

W 2013 roku ukończyłam kurs z zakresu klasycznej chińskiej techniki terapeutycznej „Gua Sha”.

W lipcu 2013 roku udało mi się zaprosić do Polski pana Jonga Baik – akupunkturzystę i wykładowcę Koreańskiej Akupunktury/Terapii Dłoni metody dobrze znanej na świecie pod  nazwą „Koryo Hand Therapy” oraz zorganizować po raz pierwszy w Polsce kursy z tego zakresu.

W roku 2014 powołałam do życia pierwszą polską stronę traktującą o unikatowym olejku Oil Of Oregano Oreganol P73 i uzyskałam wyłączność na promowanie i sprzedaż suplementów diety amerykańskiej firmy North American Herb & Spice w Polsce.

Na przełomie 2013/2014 roku ukończyłam kursy i uzyskałam certyfikaty z zakresu:

  • KHT – Koreańska Terapia Dłoni Moduł 1/2
  • Koreańska Auriculoterapia – akupunktura /akupresura ucha
  • Technika Gua Sha na twarzy – Kosmetyczna Rewitalizacja i Akupunktura Estetyczna
  • Nowotwory  spojrzenie z perspektywy medycyny wschodnioazjatyckiej – terapie wspomagające leczenie w przypadku przebiegu choroby nowotworowej
  • Miednica Podstawa Ciała – „Polish Canadian CranioSacral Therapy Institute” prowadzonym przez Panią Bożenę Przyjemską, która od 1999 roku jako pierwsza w Polsce prowadzi kursy terapii Czaszkowo-Krzyżowej, technik powięziowych i osteopatycznych i  posiada Certyfikat Instytutu Upledgera.
  • Terapia Czaszkowo – Krzyżowa (TCK) osteopatia kranialna.

Jestem certyfikowanym doradcą medycyny Św. Hildegardy z Bingen, którą osobiście uwielbiam!. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Św. Hildegardy z Bingen. W Maju 2015 r. uczestniczyłam w I Międzynarodowym Kongresie Medycyny Św.Hildegardy.

Ukończyłam również szkolenie pod okiem Hansa van Male, Lic. Ac, (Holandia) w zakresie „Terapia bólu mięśniowo – powięziowego i technika suchej igły”.

Aktualnie jestem słuchaczką w 3 letniej szkole Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – Avicenna Polska i kształcę się pod okiem wybitnego nauczyciela Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Claude’a Diolosy.

Jestem również dystrybutorem na Polskę soli tkankowych dr.Wilhelma Schusslera firmy BiomineralD6.

 

Cóż więcej pisać… pasja, pasja i jeszcze raz pasja oraz zamiłowanie do medycyny Św. Hildegardy z Bingen są inspiracją do prowadzenia własnego gabinetu!

Zapraszam serdecznie świadomych Rodziców i ich pociechy oraz świadomych Pacjentów dbających o stan ducha i ciała.

Z pozdrowieniami Kasia 🙂