Studio Neurorefleksologii Katarzyna Siodmok

Terapia dzieci i dorosłych w schorzeniach neurologicznych

Terapia Temprana została opracowana przez Dunkę Lone Sorensen. Lone Sorensen prowadzi Międzynarodowy Instytut Refleksologii Twarzy i Stóp (Instituto de Reflexologia Facial/Podal Internacional) w Barcelonie. Jest przewodniczącą stowarzyszenia Globalfacial Reflexology Network. Jej metody pracy zostały przyjęte w 2000 r. przez centrum rehabilitacji Filadelfia Kurhuset w Danii (specjalistyczny ośrodek terapeutyczny dla osób z uszkodzeniami mózgu). Lone Sorensen otrzymała 3 tytuły honorowe od organizacji humanitarnej OMHS za wkład w rozwój refleksologii w Argentynie (marzec 2001). Lone Sorensen naucza m.in. w Hiszpanii, Danii, Szwecji, Finlandii, Włoszech, Polsce, USA, Kanadzie, Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Metoda jest kombinacją technik z zakresu neurorefleksologii twarzy, stóp i dłoni, terapii mięśniowej, gimnastyki mózgu, muzykoterapii i właściwie opracowanej diety.

Temprana to holistyczna technika rehabilitacyjna oddziałująca na cały organizm człowieka i Centralny Układ Nerwowy.

dziecko

Temprana jest autorską metodą rehabilitacji noworodków, dzieci i dorosłych ze schorzeniami neurologicznymi oraz genetycznymi.

Wskazania do terapii Temprana

  • schorzenia neurologiczne (udary, wylewy)
  • mózgowe porażenie dziecięce
  • uszkodzenia mózgu (po wypadkach, powikłania poporodowe)
  • problemy w nauce (zaburzeniami koncentracji, ADHD, ADD)
  • autyzm

Terapeuta Temprany posiada odpowiednie kwalifikacje, aby przygotować Rodziców do wykonywania zabiegów w warunkach domowych.

ico-temprana

Terapia Temprana może być bardzo skuteczna w poprawie jakości życia osób ze szczególnymi potrzebami, niezmiernie ważny jest czas rozpoczęcia terapii – najlepiej zaraz po postawieniu diagnozy oraz częstotliwość wykonywanych zabiegów.

Terapia Temprana jest doskonałym uzupełnieniem tradycyjnej rehabilitacji i absolutnie nie koliduje z innymi procedurami medycznymi.