Studio Neurorefleksologii Katarzyna Siodmok

Refleksologia Dien Chan Multireflexology

Twarz z rozległą siecią naczyń krwionośnych, nerwów i meridianów akupunkturowych przebiegających w obrębie twarzy jest bardzo wrażliwą częścią ciała człowieka.

Dien Chan Multireflexology jest metodą z zakresu refleksologii twarzy opracowaną przez profesora Bui Quoc Chau, wietnamskiego praktyka i nauczyciela technik akupunkturowych w 1980 roku. Jest to całkiem odmienna technika od znanej techniki akupunkturowej. Ten innowacyjny multiterapeutyczny system skupia się na odpowiedniej stymulacji punktów i stref na twarzy.

W 1984 roku po latach doświadczeń zawodowych w terapii pacjentów profesor Chau udowodnił, że odpowiednia  stymulacja akupresurowa tych punktów przynosi bardzo szybkie i trwałe efekty terapeutyczne.

Po latach badań  i prób klinicznych profesor Chau opracował mapę z rozmieszczonymi na twarzy punktami i przygotował ponad 25 diagramów dzięki czemu stworzył własny system terapeutyczny – Dien Chan Multireflexology Cybernetic Therapy. System, który ukierunkowany jest na zróżnicowane sposoby leczenia dolegliwości i schorzeń ostrych oraz chronicznych. Każdy z punktów jest specyficzny i odpowiada za określony problem w organizmie.

Schéma de réflexologie faciale

Kolor i faktura skóry, kształt twarzy, struktura kostna, elastyczność skóry, guzki podskórne, stan naczyń krwionośnych, długość i głębokość zmarszczek, blizny, etc pozwalają mi na dokładną wizualną interpretację zaistniałych zmian patologicznych w poszczególnych częściach i obszarach ciała pacjenta.

W technice oprócz stymulacji aktywnych punktów przy użyciu palców dłoni można również wykorzystywać odpowiednie do terapii przygotowane przez profesora Bui Quoc Chau  narzędzia, które dodatkowo wzmacniają efekty terapii. Stymulacja punktów aktywuje proces auto regulacji przyporządkowanych im organów wewnętrznych organizmu człowieka.

DSC_1015[1]2